Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Tuesday, 12 November 2019 07:44

Praktyczny kurs hortiterapii

Szkolenie to zostało opracowane we współpracy z Instytutem Hortiterapii - GÄRTEN HELFEN LEBEN (Ogrody Pomagają Żyć). Od ponad 10 lat grupa inicjuje szkolenia i seminaria w dziedzinie hortiterapii. W krajach niemieckojęzycznych pracownicy instytutu są zaangażowani w prawie każdy program kształcenia ustawicznego lub studiów w tym kierunku. To wieloletnie doświadczenie będzie wykorzystane również w tym szkoleniu. Zajęcia będą odbywać się więc również w języku niemieckim i będą tłumaczone.

Tuesday, 12 November 2019 07:38

I Bal Niepodległości w Pałacu w Morawie

09.11.2019 r. w Pałacu w Morawie w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” odbył się I BAL NIPEPODLEGŁOŚCI.

W dniach 04-08.11.2019 mamy zaszczyt uczestniczyć w fantastycznej wymianie międzynarodowej z naszymi starymi znajomymi z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz Astrid-Lindgren-Schule z Weisswasser. 

W ramach pozyskanych przez Fundację św. Jadwigi środków z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 realizowany jest projekt „Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin”.

Sunday, 03 November 2019 08:31

Pszczoły w niebezpieczeństwie

Smacznie, zdrowo i aktywnie w Fundacji św. Jadwigi w Morawie!

Fundacja św. Jadwigi pozyskała dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest zachowanie wspomnień Seniorów o nich, ich rodzinach i o rodzinnych bohaterach, którzy walczyli na różnych polach: angażując się w walkę zbrojną, intelektualną, realizując projekty pozwalające zachować dzieła sztuki, kultury dla potomnych, działający na polu zachowania tradycji i regionalnej, angażując się w działania społeczne.

Tuesday, 10 September 2019 14:08

Poszukujemy ogrodnika do pracy

Pałac Morawa poszukuje ogrodnika pasjonata z doświadczeniem do realizacji projektu "Hortiterapia - Ogrody Pomagają Żyć". Gwarantowane zatrudnienie przynajmniej na 20 miesięcy z możliwością przedłużenia umowy. Oferujemy możliwość zakwaterowania.

Monday, 09 September 2019 22:27

Międzynarodowe Sympozjum Sztuki w Morawie

W Pałacu w Morawie już po raz trzeci odbywa się Międzynarodowe Sympozjum Sztuki „Było, jest i będzie. Zaginiona sztuka”.

Monday, 09 September 2019 22:23

Międzynarodowe Sympozjum Sztuki - zaproszenie

Myślą przewodnią tegorocznego Sympozjum będzie szczególne zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany problem poszukiwania zaginionej sztuki. W rozumieniu bezpośrednim, inspirującym tematykę Sympozjum będzie to - poszukiwanie zaginionych wartości dziedzictwa oraz tradycji kulturowych. Na terenie Polski podczas drugiej wojny światowej w latach 1939-1945 zagrabiono, zniszczono lub wywieziono kilkaset tysięcy dzieł sztuki. 

Page 1 of 10