Sprawozdania OPP


Pałac Morawa

stara wersja

Ważne

Pałac Morawa

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury
  Mały Miś w świecie wielkiej literatury Uprzejmie informujemy, że nasze przedszkole w b.r. szkolnym bierze udział…
  Written on Saturday, 10 November 2018 08:06
 • Zabawy z gliną
  Zabawy z gliną Dzisiejszy dzień w przedszkolu należał do bardzo pracowitych. Zaraz po…
  Written on Thursday, 08 November 2018 19:41
 • Wycieczka do stadniny
  Wycieczka do stadniny Pod koniec października gościliśmy w Stadninie Koni „ Stragona” w…
  Written on Monday, 05 November 2018 20:00
 • Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci
  Smakowite bułeczki - warsztaty kulinarne dla dzieci Od października b.r. ruszyły warsztaty kulinarne w naszym przedszkolu. Te…
  Written on Monday, 05 November 2018 19:55
 • WARSZTATY Z DYNIĄ
  WARSZTATY Z DYNIĄ W dniu dzisiejszym, 31 października w przedszkolu odbyły się warsztaty,…
  Written on Thursday, 01 November 2018 14:52
więcej aktualności

Thursday, 16 August 2018 07:17

Łukasz Przybylak z Hortus Excelsior zaprasza na oprowadzenie po Parku w Morawie w dn. 25 sierpnia 2018 r.

Rate this item
(0 votes)

Chcielibyśmy przedstawić Wam Łukasza Przybylaka z @Hortus Excelsior, który 25.08. odkryje przed Wami tajemnice naszego parku.

Łukasz Przybylak: magister inżynier architekt krajobrazu, specjalista z zakresu sztuki ogrodowej a także konserwacji i rewaloryzacji historycznych założeń ogrodowych. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Lauerat wyróżnienia na najlepszą pracę dyplomową poświęconą problematyce ochrony dziedzictwa kulturowego przyznaną przez Polski Komitet Narodowy ICOMOS. Były współpracownik wiodącej w Europie pracowni branży architektury krajobrazu VOGT Landschaftsarchitekten, Brandeburgische Schlösser GmbH oraz Deutsche Stiftung Denkmalschutz. Autor licznych publikacji popularnonaukowych z zakresu historii sztuki ogrodowej i jej ochrony. Prowadzący międzynarodowe seminaria parkowe.

Założyciel autorskiej pracowni konserwacji i rewaloryzacji ogrodów historycznych @Hortus Excelsior. Autor kompleksowych projektów rewaloryzacji i kilkudziesięciu ogrodowych opracowań analitycznych. Kierownik królewskiego ogrodu przy pałacu w Wilanowie. Rzecznik Europejskiej Sieci Ogrodów Historycznych (European Network of Historic Gardens).

Łukasz współpracę z nami rozpoczął już w 2009 roku. Park pałacowy w Morawie był dla niego wówczas jednym z pierwszych, dla którego wykonał dokumentację inwentaryzacji parkowego drzewostanu. To tutaj także stawiał pierwsze kroki w fachu rewaloryzacji parków historycznych ucząc się od Ekkeharda Bruckscha z Parku Mużakowskiego w Łęknicy. W 2012 roku poprowadził polsko-niemieckie seminarium parkowe podczas którego grupa wolontariuszy realizowała prace z zakresu rewaloryzacji naszego parku.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z Łukaszem będzie dla Was wyjątkową okazją do lepszego poznania historii naszego parku.

Na zdjęciu Łukasz robiący sobie „selfie” na szczycie pałacowej wieży dokąd zabierze grupę dziesięciu uczestników naszego spaceru ☺

Read 414 times Last modified on Thursday, 16 August 2018 07:21