Sprawozdania OPP


Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Tuesday, 06 March 2018 09:37

"Woda źródłem życia i energii"- już wkrótce ruszamy…

Rate this item
(0 votes)

Już w od marca b.r. dzieci z przedszkola w Morawie wezmą udział w projekcie zatytułowanym ,,Woda źródłem życia i energii” - program z zakresu edukacji ekologicznej.

Powyższy projekt zrodził się pod wpływem zainteresowań dzieci przyrodą, występującym w pobliżu przedszkola stawem z charakterystyczną roślinnością wodną, rzeką Strzegomką. Podczas wycieczek i spacerów do pobliskiego parku, nad staw, dzieci zadają liczne pytania na temat środowiska przyrodniczego regionu, w którym mieszkają. W trakcie realizacji projektu dzieci będą mogły  w ciekawy sposób poszukać odpowiedzi na nurtujące je pytania, głównie o zagadnienia związane z wodą.

Projekt zakłada realizację różnorodnych zadań, dzięki którym zainteresujemy dzieci tematem znaczenia wody w życiu człowieka i jej ograniczonych zasobów.  Czekają na nas ciekawe wycieczki krajoznawcze, spotkania z interesującymi ludźmi, których praca związana jest z wodą. W maju wybierzemy się m.in. do Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków, odwiedzimy Pijalnię wód w Szczawnie Zdroju. Planujemy też spotkanie z członkami miejscowego Klubu Wędkarskiego, w czerwcu zaś zajęcia rekreacyjne na basenie w Strzegomiu. Podsumowaniem będzie quiz wiedzy o wodzie podczas festynu w naszym ogrodzie przedszkolnym z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK w programie „Na dobry początek”.

Read 1155 times Last modified on Tuesday, 06 March 2018 09:48