Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Wednesday, 10 July 2019 10:57

Seniorzy zdobywają świat - Seniorzy w Tajlandii

Rate this item
(0 votes)

W ramach projektu  „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” , który realizowany jest przez Fundację św. Jadwigi w Morawie, odbywa się wolontariat senioralny. Z inicjatywy koordynatorki projektu, Alicji Przepiórskiej, nawiązaliśmy współpracę z Dziennym Domem Pobytu Senior Wigor w Strzegomiu, gdzie Seniorzy – Wolontariusze organizują spotkania tematyczne, pogadanki, warsztaty dla podopiecznych Domu. Podróż, jako metafora życia , stała się tematem przewodnim naszych spotkań.

"MOJA I TWOJA HISTORIA - Ocalić od zapomnienia" to projekt skupiający NIESAMOWITYCH LUDZI, ludzi z pasją, dzielących się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, emocjami.

08. lipca , dzięki fantastycznej inicjatywie WOLONTARIUSZY Alicji i Jacka Ślazińskich, odbyliśmy egzotyczną podróż do Tajlandii. ALA I JACEK zaprosili nas na tajskie wesela swoich synów, zabrali na wycieczkę po pięknym kraju, pokazali zdjęcia, które pozwalały dotknąć fantastycznych pamiątek architektury, opowiedzieli o znaczeniu filozofii buddyjskiej w życiu Tajów. Uchyli przed nami drzwi takich domów i świątyń...rozpalili w nas wyobraźnię i chęć podróżowania.  Ala i Jacek zaprosili nas także na tajską ucztę, częstując własnoręcznie ugotowaną zupą Tom Ka oraz niebieską tajską herbatą , która ma właściwości lecznicze. ALA I JACEK oczarowali nas swoimi odświętnymi tajskimi strojami, darem opowiadania, zdjęciami a przede wszystkim harmonią i radością którą się z nami dzielili. WOLONTARIUSZE św. JADWIGI w Morawie dzielą się dobrem i czynią dobro - to prawdziwa idea wolontariatu.

Wyprawa do Tajlandii przypadła do gustu Seniorom Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor w Strzegomiu. Z zaciekawieniem dali się zaprosić na tę wycieczkę do Azji malowaną słowem, obrazem oraz smakiem. Nie obyło się także bez tajskich tańców. Podróż do Tajlandii wywołała także wspomnienia o własnych podróżach. Kolejna wyprawa już niebawem. W sierpniu zdobędziemy kolejny kontynent, tym razem pojedziemy wspólnie do Afryki.

Działania z cyklu wolontariatu senioralnego odbywają się cyklicznie w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

 

Autor: Alicja Przepiórska koordynatorka projektu

Zdjęcia: Alicja Przepiórska

Read 951 times

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności