Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

 • Konkurs skrzypcowy
  Konkurs skrzypcowy Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym…
  Written on Tuesday, 15 June 2021 09:33
 • SEMINARIUM PARKOWE 2021
  SEMINARIUM PARKOWE 2021 Z przyjemnością chcemy zrelacjonować Państwu wynik naszej ostatniej wymiany międzynarodowej,…
  Written on Tuesday, 15 June 2021 09:10
 • VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
  VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków Dnia 02 czerwca Nasze przedszkolaki wzięły udział w VII OGÓLNOPOLSKIM…
  Written on Saturday, 05 June 2021 11:29
 • Wycieczka na rancho
  Wycieczka na rancho W poniedziałkowy, słoneczny poranek nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę na…
  Written on Saturday, 05 June 2021 11:24
 • Dla wszystkich Mam na świecie
  Dla wszystkich Mam na świecie Z okazji Dnia Mamy prezentujemy piosenkę o rodzinie w wykonaniu…
  Written on Friday, 28 May 2021 12:21
więcej aktualności

Thursday, 22 August 2019 20:12

Świat okiem Seniora - warsztaty fotograficzne w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”

Rate this item
(1 Vote)

W ramach projektu  „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” , który realizowany jest przez Fundację św. Jadwigi w Morawie, w bloku AKTYWNY SENIOR odbywały się  warsztaty fotograficzne. W okresie od maja do lipca 2019 r. uczestnicy warsztatów spotykali się w plenerach dolnośląskich, by wrażliwością swojego oka ująć w obiektywie aparatu fotograficznego to, co ich zachwyciło i co chcieliby pokazać, zachować, uwiecznić.

Z inicjatywy prowadzącego, Krzysztofa Żarkowskiego, uczestnicy spotykali się m.in. w Książu, Palmiarni w Wałbrzychu, Sokołowsku, Strzegomiu, Świdnicy. Zdobywali także  miejsca, które pozwalały zachwycić się krajobrazem okolicznych gór z wież widokowych na Borowej i Trójgarbie.

Uczestnicy z warsztatów na warsztaty poznawali tajniki sztuki fotografowania i stawali się profesjonalistami w wykonywaniu zdjęć plenerowych. W spotkaniach tych nieodłącznym elementem jest osobiste zaangażowanie, wrażliwość na piękno otaczającego świata oraz pokora wobec przemijania, by uchwycić to, co nieuchwytne.  

"MOJA I TWOJA HISTORIA - Ocalić od zapomnienia" to projekt skupiający NIESAMOWITYCH LUDZI, ludzi z pasją, dzielących się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, emocjami. Tym razem przekaźnikiem stał się obiektyw aparatu fotograficznego. Osobiste zaangażowanie naszych uczestników przekłada się na efekty warsztatów. Efektem tegorocznego projektu fotograficznego  będzie wydanie kalendarza oraz wystawa zdjęć. A już dziś zapraszam Państwa w podróż po naszych warsztatach, którą w formie filmu zaplanowała dla nas Krystyna Kuriata, uczestniczka warsztatów, fotografka z zamiłowania, kobieta z wrażliwym na otaczający świat  sercem i okiem. Z własnej inicjatywy przygotowała film, który wprowadza w atmosferę warsztatów.

Zapraszając Krzysztofa Żakowskiego do współpracy przy realizacji projektu „Moja i twoja historia - ocalić od zapomnienia” wiedziałam, że oddaję Seniorów w najlepsze ręce. Empatyczny, otwarty, spontaniczny szybko zdobył serca uczestników, doceniając zaangażowanie każdego z nich. Osobą wspierającą był syn Krzysztofa, Kuba, który jako wolontariusz towarzyszył Seniorom w przygodzie z aparatem oraz dronem. Warsztaty z dronem były innowacją i dostarczyły dodatkowych emocji i inspiracji.  

Warsztaty fotograficzne odbywały się w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Autorka tekstu : Alicja Przepiórska, koordynatorka projektu

Autorka filmu: Krystyna Kuriata, uczestniczka projektu

Read 737 times Last modified on Thursday, 22 August 2019 20:22

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności