Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

 • Konkurs skrzypcowy
  Konkurs skrzypcowy Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym…
  Written on Tuesday, 15 June 2021 09:33
 • SEMINARIUM PARKOWE 2021
  SEMINARIUM PARKOWE 2021 Z przyjemnością chcemy zrelacjonować Państwu wynik naszej ostatniej wymiany międzynarodowej,…
  Written on Tuesday, 15 June 2021 09:10
 • VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
  VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków Dnia 02 czerwca Nasze przedszkolaki wzięły udział w VII OGÓLNOPOLSKIM…
  Written on Saturday, 05 June 2021 11:29
 • Wycieczka na rancho
  Wycieczka na rancho W poniedziałkowy, słoneczny poranek nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę na…
  Written on Saturday, 05 June 2021 11:24
 • Dla wszystkich Mam na świecie
  Dla wszystkich Mam na świecie Z okazji Dnia Mamy prezentujemy piosenkę o rodzinie w wykonaniu…
  Written on Friday, 28 May 2021 12:21
więcej aktualności

Monday, 09 September 2019 22:27

Międzynarodowe Sympozjum Sztuki w Morawie

Rate this item
(0 votes)

W Pałacu w Morawie już po raz trzeci odbywa się Międzynarodowe Sympozjum Sztuki „Było, jest i będzie. Zaginiona sztuka”.

Myślą przewodnią tegorocznego Sympozjum będzie szczególne zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany problem poszukiwania zaginionej sztuki. W rozumieniu bezpośrednim, inspirującym tematykę Sympozjum będzie to poszukiwanie zaginionych wartości dziedzictwa oraz tradycji kulturowych. Na terenie Polski podczas drugiej wojny światowej w latach 1939-1945 zagrabiono, zniszczono lub wywieziono kilkaset tysięcy dzieł sztuki. Pałac Hansa Christopha i Herthy von Wietersheim-Kramsta w Morawie (Muhrau) jest ostatnim znanym miejscem przechowywania nieodnalezionego do dziś dzień obrazu Rafaela z 1513 roku – „Portretu Młodzieńca” będącego najsłynniejszym zagrabionym podczas wojny dziełem sztuki w naszym kraju.

Miejsce Sympozjum to teren pogranicza, ciągłych zmian kulturowych i przynależności narodowej.

Pałac należy obecnie do Fundacji św. Jadwigi prowadzącej działalność społeczną i kulturalną. Zapraszając artystów na Sympozjum pod  tytułem „Było, jest i będzie”, który inspirowany jest tytułem pracy Stanisława Dróżdża mamy nadzieję na subtelny dialog z miejscem, na nawiązanie do istniejących kontekstów i stworzenie możliwości opowiedzenia o nich poprzez sztukę.

Podczas Sympozjum odbywają się również odczyty i wykłady zaproszonych teoretyków, (Anna Babicka, Agnieszka Bandura, Juliusz Grzybowski, Marta Janocha, Cezary Wąs), które zawarte będą w publikacji prezentującej dorobek Sympozjum.

Uczestnicy sympozjum: Marcin Berdyszak, Anna Bujak, Hubert Bujak, Paweł Czekański, Magdalena Grzybowska, Łukasz Huculak, Zdravko Joksimović, Katarzyna Koczyńska-Kielan, Anna Kołodziejczyk, Mariusz Kosiba, Andrzej Kosowski, Vladimír Kovařík, Dorota Łuczewska, Wojtek Małek, Tomasz Matusewicz, Leon Podsiadły, Adam Ratkowski, Marek Sienkiewicz, Ivana Sláviková, Michał Staszczak, Jozef Suchoža, Anna Szewczyk, Aleksander Marek Zyśko.

 

Marzena Muszyńska-Szwegler, dyrektor Fundacji oraz kuratorzy Sympozjum, Anna Bujak i Marek Sienkiewicz zapraszają na wernisaż wystawy w dn. 11 września o godz. 14.00 do Pałacu w Morawie.

Organizatorami wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby.

Read 888 times

Aktywni Obywatele - aktualności

więcej aktualności