Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Friday, 23 April 2021 18:50

Konferencja DraBiNa – Drama, Biografia, Narracja

Rate this item
(1 Vote)

W dn. 23 kwietnia w Fundacji św. Jadwigi w Morawie odbyła się konferencja inaugurująca projekt DraBiNa realizowany z dotacji Aktywni Obywatel – Fundusz Krajowy finansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Projekt skierowany jest do edukatorów senioralnych poszukujących inspiracji w pracy z osobami starszymi. Jego celem jest wypracowanie i upowszechnienie innowacyjnych metod i technik pracy z seniorami, praktycznych poradników, szkoleń i warsztatów. Projekt będzie trwał 2 lata.

Liderem projektu jest Fundacja św. Jadwigi, która zaprosiła do współpracy partnera islandzkiego, którym jest organizacji pozarządowa Ós Pressan z Reykjaviku i Fundacja Via Salutis z Sokołowska.

Konferencja zorganizowana została w formie online i miała zasięg ogólnopolski. Wzięło w niej udział ponad 80 organizacji z całej Polski.

Ekspertki projektu dr Bogna Bartosz, Alicja Przepiórska-Ułaszewska i Ilona Zakowicz przedstawiły założenia projektu DraBiNa.

Zaproszeni goście wygłosili ciekawe referaty: dr Joanna Wawrzyniak opowiadała o bogactwie i niepowtarzalności biografii, Agnieszka Buśk o esencji dramy w pracy z grupami. Gościem specjalnym konferencji był Konrad Imiela, aktor, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, który wygłosił wykład nt. roli opowieści w życiu i teatrze.

Zapis konferencji będzie dostępny na stronie projektowej: http://www.drabina.eu

Po zniesieniu obostrzeń planowana jest druga część konferencji w formie stacjonarnej w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w Pałacu w Morawie.

Marzena Muszyńska-Szwegler

Read 911 times Last modified on Friday, 23 April 2021 18:56
więcej aktualności