Sprawozdania OPP


Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Fanpage Fundacji św. Jadwigi Pałac Morawa

Facebook Przedszkole św. Jadwigi w Morawie

Pałac Morawa

stara wersja

więcej aktualności

Thursday, 20 September 2012 09:41

Misja i wizja pracy przedszkola

Rate this item
(1 Vote)

Misja przedszkola…

Zapewnienie wszechstronnego rozwoju wszystkim dzieciom.

Każde dziecko traktowane jest w sposób indywidualny i podmiotowy.

Każde dziecko ma świadomość, że jest akceptowane, że jego prawa są szanowane.

Kameralność placówki pozwala na tworzenie jej rodzinnego charakteru zapewniającego poczucie bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i pracownikom.

Wizja przedszkola…

Nasze przedszkole jest placówką, w której największe znaczenie mają relacje międzyludzkie. Ważnym zadaniem przedszkola jest nauka kompetencji społecznych, współpracy z dala od rywalizacji. Chcemy aby każde dziecko w naszym przedszkolu było otwarte i pewne siebie. Stawiamy na takie wartości jak szacunek do drugiego człowieka, empatia, dobro, prawda i uczciwość. Dzieci wyrażają swoje zdanie, są brane pod uwagę i akceptowane. Naszymi sprzymierzeńcami są rodzice, którzy czynnie uczestniczą w codziennym życiu przedszkola. Dążymy do tego, aby nasze dzieci z pasją i bez przymusu zdobywały gotowość szkolną i przechodziły do kolejnych etapów edukacji. 


Szczególne położenie naszej placówki w otoczeniu ponad 12 hektarowego parku sprzyja realizacji    działań i zachowań z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej. Propagujemy aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jest to nieodzowny warunek zdrowia fizycznego, psychicznego                i społecznego.

Bezpośrednie zetknięcie dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt.

Nasze działania realizowane są zgodnie z programem wychowania przedszkolnego ,,Wokół Przedszkola” autorstwa: Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion i Wiesławy Żaby-Żabińskiej.

Read 10320 times